Benefice přinesla peníze dětem

Rekordní částka 44 200 Kč se vybrala včera v Měšťanské besedě v Plzni na benefičním koncertu pro Dětský domov v Trnové, který finančně podpořila také Západočeská univerzita v Plzni. Rektorka univerzity Ilona Mauritzová předala v průběhu večera ředitelce domova Heleně Tiché šek na částku 10 tisíc korun. Benefiční koncert uspořádal již potřetí Petr Beneš, student doktorského programu na Fakultě elektrotechnické ZČU.

Zahrada Měšťanské besedy v Plzni se včera rozezněla jazzovými a swingovými rytmy koncertu nazvaného „Pro dětský úsměv“. Na pódiu vystoupil Petr Beneš s kapelou Jeepers Creepers a skupina Přelet M.S.

„Těší mě, že jsme i letos mohli podpořit děti v dětském domově v Trnové. Naši studenti sem dlouhodobě chodí na praxi a my je i tímto učíme, jak druhým pomoci a udělat radost,“ uvedla rektorka Mauritzová. Ředitelka Tichá dodala, že vybranou částku použijí na vybavení nových prostor, například psychologické a logopedické poradny.

Dětský domov Trnová poskytuje ústavní péči dětem ve věku od 1 do 6 let. Současně také funguje jako zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc pod názvem „Delfínek“. Do tohoto zařízení je možné svěřit děti nejen na základě rozhodnutí soudu, ale také v případě řešení problematické situace v rodině.