Během léta mohou rodiče pro své děti využít příměstské tábory i mateřské školy

ilustrační foto: Miroslav Chaloupka

Někteří rodiče nemohou během letních prázdnin čerpat dovolenou ani zajistit adekvátní náhradní péči pro své malé děti. Mají ale možnost využít například příměstských táborů nebo prázdninového provozu mateřských školek.

Nabídka příměstských táborů je každým rokem široká, a nejen proto jejich obliba stoupá. Například v areálu Škodaland se konají příměstské tábory se sportovním zaměřením již několikátým rokem a bývají velice rychle naplněny. Během týdne se děti učí bruslit na in-line dráze, hrají míčové hry a zkoušejí různé další sporty. V Plzni ale najdou rodiče i příměstské tábory jazykové, výtvarné či hudební.

Další alternativou jsou pak mateřské školy, které jsou v provozu také přes letní prázdniny. „V minulosti prázdninový provoz zajišťovaly během jednoho měsíce dvě předem určené školky. Předloni začal prvně fungovat provoz systémem takzvaných partnerských školek a také letos v něm pokračujeme,“ říká starosta centrálního obvodu Radislav Neubauer.

Vždy dvě školky vytvořily partnerství, kdy jedna zajišťuje provoz v červenci a druhá v srpnu. Rodiče tak umístí své dítě přímo do školky, kam dochází během školního roku, nebo právě do partnerské školky.

„Zájem o umístění dítěte do školky také během prázdnin je čím dál větší, proto jsme se rozhodli pro systém partnerských školek. Tento provoz je mnohem flexibilnější, o čemž jsme se přesvědčili v předchozích letech,“ dodává starosta Neubauer. Bližší informace o provozu a způsobu přihlášení poskytnou jednotlivé mateřské školy.

Provoz v mateřských školách v plzeňském centrálním obvodu:

16. MŠ srpen

22. MŠ červenec (nám. Míru)

24. MŠ srpen

27. MŠ srpen

32. MŠ srpen

44. MŠ červenec

49. MŠ červenec

55. MŠ červenec

61. MŠ srpen (Nade Mží)

63. MŠ červenec (Lábkova)

70. MŠ – zavřeno celé prázdniny (rekonstrukce kuchyně)

Partnerské školky spolupracují takto: 16. + 49. MŠ, 22. + 32. MŠ, 24. + 44. MŠ, 27. + 55. MŠ, 61. + 70. MŠ. 63. MŠ z důvodu částečné rekonstrukce obou pracovišť bude zajišťovat provoz jen pro své žáky