Během devíti let nás čekají patnáctery volby. Prázdniny jsou až v roce 2027

ilustrační foto

Až do roku 2026 nás nečeká jediný rok bez voleb. Během devíti následujících let se uskuteční celkem patnáctery volby. Pokud vše půjde podle současných pravidel, tak budou první volební prázdniny až v roce 2027. Během následujících tří let absolvujeme šestery volby. Spočítal to server reflex.cz.

Ještě letos na podzim se uskuteční volby do obecních zastupitelstev a do Senátu. Nejočekávanější bude asi osoba nového plzeňského primátora, která vystřídá Martina Zrzaveckého (ČSSD). Senátory v Plzeňském kraji volí lidé v obvodech Klatovy – Domažlice a severní Plzeňsko – Rokycany. Nahradí Jana Látku (ČSSD) a Miladu Emmerovou (ČSSD).

V roce 2019 vybíráme nové europoslance. Mezi současnými dvaadvaceti členy Evropského parlamentu je Plzeňan Jiří Maštálka (KSČM).

Krajské volby a nový hejtman nás čekají v roce 2020. Rozhodneme, kdo nahradí Josefa Bernarda (ČSSD) v pozici prvního muže na hejtmanství. Senátory volí lidé v Plzni-městě a v obvodu Tachov – Cheb. V současnosti je zastupují Lumír Aschenbrenner (ODS) a Miroslav Nenutil (ČSSD).

Volby 2021 budou znamenat nové obsazení Poslanecké sněmovny. Plzeňský kraj tam dnes zastupují za ANO Karla Šlechtová, Miloslava Rutová, Barbora Kořanová, Jan Volný a Kamal Farhan, ODS Ilona Mauritzová a Martin Baxa, SPD Jana Levová, piráty Lukáš Bartoň, komunisty Jiří Valenta a sociální demokraty Milan Chovanec.

Rok 2022 – volíme do Senátu v obvodě jižní Plzeňsko nástupce Václava Chaloupka (Občané patrioti). O rok později – 2023 – nástupce Miloše Zemana ve funkci prezidenta. V roce 2024 nás čekají volby do Evropského parlamentu a do krajského zastupitelstva. Do Senátu se volí ve stejných obvodech jako letos na podzim.

V roce 2025 volíme poslance dolní sněmovny, o rok později – 2026 – senátory v obvodech jako v roce 2020 a nová obecní zastupitelstva.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here