Plzeňská posila Beauguel: Vím, co po mě trenér Vrba chce

foto: FCVP

Má to být on, kdo nahradí zraněného Michaela Krmenčíka. Francouzský útočník Jean-David Beauguel ve Zlíně oplýval skvělou formou, a tak vedení Viktorie vsadilo právě na něj.

Jak vnímáte přestup do Plzně?
Jsem velmi šťastný, je to pro mě čest, že mohu podepsat smlouvu s Viktorií Plzeň. Tvrdě jsem pracoval, abych to dotáhl takhle daleko, takže mě to opravdu těší. Jsem rád, že budu součástí takového velkého projektu, jaký v Plzni je.

Je pro vás angažmá v Doosan Areně velkou výzvou?
Stoprocentně. Měl jsem možnost popovídat si s trenérem, vím, co ode mě očekává. Věřím, že ze Zlína je správné přestoupit do klubu jako je Plzeň, který hraje Ligu mistrů a každý rok o titul. Pro mě osobně jde o obrovskou výzvu.

V této sezoně se vám hodně daří, cítíte se ve formě?
Cítím se velmi dobře, jsem stoprocentně v pořádku. Z toho jsem opravdu šťastný, protože minulou sezonu mi komplikovala zranění. Makal jsem, abych se vrátil. Znám své kvality a vím, čeho jsem schopný, když jsem v pořádku. Zatím se mi dařilo to prokazovat a věřím, že v Plzni půjdu nahoru. Nyní se soustředím na to, abych odvedl ve zbytku podzimu co nejlepší služby ve Zlíně, následně se budu moc těšit do Plzně.

V České republice jste kromě Zlína hrál také za Duklu, jak se vám tu líbí?
Cítím se zde dobře. Někteří novináři o mně psali, že se mi tu nelíbí, ale tak to opravdu není. Hrál jsem ve Francii, v Nizozemsku… Ale na Moravě ve Zlíně byli všichni opravdu skvělí. V České republice se mi líbí, navíc je zde spoustu krásných míst. Mohl jsem jít třeba i do zahraničí, ale rozhodl jsem se pro Plzeň.

Už znáte někoho z viktoriánské kabiny?
Ve Zlíně jsem hrál s Ubongem Ekpaiem, ostatní neznám, ale to není problém. Připojím se k týmu v přípravě a bude spousta času se seznámit se všemi. Rád dělám vtipy a snažím se být zábavný, takže věřím, že zapadnu.