Bazén na Slovanech se otevírá. Byli jsme se tam podívat jako první

foto: V. Čermák

V pondělí 1.října se po technologické dvoutýdenní odstávce opět otevře Městský bazén na Slovanech, včetně sauny, která prošla zásadní rekonstrukcí.

V návaznosti na výstavbu nového dětského bazénu, který bude uveden do provozu v příštím roce, byla vybudována nová výměníková stanice s přímým napojení na plzeňskou teplárnu. Jedná se o moderní zařízení, které odpovídá nejmodernějším trendům v ohřevu, čištění a úpravách vody. Je mnohem menší než původní výměníková stanice. Už od těchto dnů ji využívá velký vnitřní bazén.

Velkou chloubou areálu Městského bazénu na Slovanech se v těchto dnech stává sauna, která prošla téměř tříměsíční rekonstrukcí a redesignem. V sauně je nový nerezový bazén, včetně moderní technologie ochlazování vody s ledopádem, nová ledová místnost a zážitkové tlakové sprchy. Vznikla další originálně řešená odpočinková místnost. Nové jsou všechny obklady a dlažby, sníženy byly stropy a citlivě je řešené i osvětlení vnitřních prostor.

Více fotografií najdete zde.

Město Plzeň a vedení bazénu na Slovanech  postupně realizují v tomto areálu významné investice, které sledují jeden cíl, spokojenost návštěvníků a zkvalitňování veškerých služeb.