Bavorské pivo, hudba i jídlo. V Depu 2015 se konal další Treffpunkt

foto: V. Čermák

Tisíce lidí si přišly užít setkání Česko-bavorské kulturní platformy Treffpunkt. Během čtyř dní je v plzeňském DEPO2015 čekala jak tradiční zábava (biergarten, bavorské pivo a skvělé kapely), tak další kulturní a rodinný program. Představeno bylo to nejlepší, co během tříletého projektu díky festivalům a síťování mezi Plzní a Regensburgem vzniklo.

Už ve středu byla na programu vernisáž výstavy Mladá fotografie z Plzně a Regensburgu, (k vidění bude až do 30.5. v prostorách FDU ZČU)

Ve čtvrtek odpoledne byla poprvé otevřena velkolepá Biergarten s bohatým kulturním programem. Postupně vystoupili Cappella Safra, Trio Schramm a večer byl ukončen Moodshake: funky-fusion-dance party.

K vrcholům festivalu patřil páteční program. Od 16 hodin se uskutečnil koncert bavorského souboru La Sfera ve výstavě Za barokem. Od 17 hodin se rozezvučela autobusová hala vystoupením bavorské kapely Rüscherl Muse, která hraje od podlahy bavorské i české šlágry. Vyjímečnou kombinaci žánrů rockové a akustické hudby s výraznou houslovou linkou předvedla česká kapela Together. V kavárně pak vystoupilo České hudební trio kombinující folk, blues a jazz.

Pak už se rozjel velkolepý večerní program, který ve 20 hodin zahájilo naražení symbolického sudu česko – bavorského piva Treffpunkt IPA 14°, vyrobeného v Pivovarech Raven a Klosterbraverei.

Poté vystoupili na pódium Biergarten v autobusové hale významní hosté večera. Ředitel společnosti DEPO2015 Jiří Suchánek přivítal primátora města Plzně Martina Baxu, zástupce ředitele Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v ČR Christopera Vickerse a jednoho ze sponzorů festivalu Ivana Hlaváčka, jednatele společnosti INTER CORA. Přítomen byl i hlavní koordinátor celého festivalu Treffpunkt Jindřich Jindřich. Na večeru byli přítomni i další významní hosté. Pak už následovalo velice očekávané vystoupení bavorského dívčího kvartetu Blechbixn, pověstného drzými popěvky v jadrné bavorštině. Kapela vystupovala v Plzni zcela poprvé a rozhodně nezklamala. Večer pak byl zakončen diskotékou s DJ TeleFUNKen.

Sobotní pestrý program byl zahájen už dopoledne a probíhal obdobně jako v pátek, nedělní program pak byl určen především dětem a rodinám s workshopy, jazykovou animací a, mimo jiné, s vystoupením bavorského loutkového divadla. Nedělní program pak byl ukončen po 16. hodině.

Více fotek najdete v naší fotogalerii.