Babí léto končí, potvrdili v předpovědi meteorologové

Ještě ve čtvrtek mohou teploty místy vystoupat ke 20 stupňům, pak se ale začne ochlazovat, příští týden bude maximálně 11 stupňů, očekávat můžeme i dešťové přeháňky.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Většinou polojasno, ráno a dopoledne zejména v Čechách místy mlhy nebo nízká oblačnost. K večeru v Čechách přibývání oblačnosti a večer v Krušných horách ojediněle déšť. Na východě území většinou oblačno, ojediněle přeháňky nebo déšť. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, na východě kolem 10 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Předpověď na pátek (00-24):
Oblačno až zataženo, na jihovýchodě většinou polojasno. Ráno v Čechách místy, na Moravě a ve Slezsku ojediněle mlhy. Na horách na severozápadě a severu místy, na ostatním území ojediněle slabý déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, na jihovýchodě až 20 °C. Slabý, během dne mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na sobotu (00-24):
Oblačno až zataženo, ráno ojediněle mlhy a ojediněle slabý déšť. Během večera částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Mírný severní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až zataženo, ráno ojediněle mlhy a na severu a severovýchodě ojediněle slabý déšť. Zpočátku ojediněle, během dne od západu na většině území ubývání oblačnosti na polojasno. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, při déletrvající zmenšené oblačnosti ojediněle až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Mírný severní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24):
Zpočátku jasno až polojasno a ráno místy mlhy. Během dne postupně od severozápadu oblačno až zataženo a místy slabý déšť nebo mrholení. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Slabý severozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:
Oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na horách postupně srážky sněhové. V průběhu období jen přechodně polojasno. Nejnižší noční teploty 6 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 11 °C.