B-tým Viktorie veze z Rakovníka všechny body

Foto: FCVP/David Koranda

První soutěžní utkání sezony 2019/2020 sehrál B tým na hřišti divizního nováčka z Rakovníka. Z áčka dorazili na výpomoc brankář Dominik Sváček a záložník Christián Herc. A viktoriánům se utkání vydařilo tříbodově, uspěli v poměru 3:0.

Jako první se v úvodní půli musel činit brankář Dominik Sváček. V 18. minutě totiž dobře střílel Milec, ale právě gólman Viktorie situaci zachránil. Pár minut před koncem prvního poločasu mohl Viktorii do vedení poslat Dušan Pinc, v samostatném úniku ho ale vychytal Zach. Ještě v závěru poločasu byl k vidění další skvělý Sváčkův zákrok, tentokráte reflexivní rukou na čáře.

Ve druhém poločase měl v 66. minutě velmi dobrou šanci domácí celek, ale neproměnil a posléze se potvrdilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Z protiútoku se sám před Zachem po přihrávce Tomáše Kepla ocitl Jonáš Vais a svou příležitost využil. Pár minut nato se tým trenéra Pavla Horvátha dokonce dostal do dvoubrankového vedení! Po nádherné přihrávce Jonáše Vaise se prosadil Dušan Pinc. Viktorii dvě branky nabudily a na hřišti jasně dominovala, rakovnického gólmana dokonce jednou zachraňovala tyčka. V 87. minutě byla po faulu na Plecitého nařízena penalta pro červenomodré, Dušan Pinc ji bezpečně proměnil a stvrdil plzeňskou výhru v poměru 3:0.