Autosalon Motor Open Plzeň Plaza pomůže Diakonii

  Diakonie Západ, která se mimo jiné stará ve svém středisku Merklín na jižním Plzeňsku o autisty, opět po roce chystá v sobotu 6. června od 10 hodiny Autosalon Motor Open Plzeň Plaza, který pomáhá. Tato dvoudenní netradiční akce vypukne v amfiteátru a parku za NC Plzeň Plaza, autosalon. K vidění bude více než sto vozů dvaceti světových značek, motocykly, čtyřkolky, motokáry. Představeny budou novinky první poloviny letošního roku ve světě motorů, nebude chybět bohatý doprovodný program pro celou rodinu, stejně tak aktivity s důrazem na prevenci a bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.

  Motor Open Plzeň Plaza nabídne atraktivní expozice regionálních prodejců vozů a motocyklů, výrobců obytných vozů, ale také například vysokozdvižných vozíků. To vše doplní řada speciálních auto i moto shows, ve kterých se představí stunt rider Bohuslav Chmelař nebo třeba Slidecars Drift Team.

  „Návštěvníky akce mimo tato adrenalinová vystoupení jistě zaujme dráha s motokárami, auto a moto trenažery, k vidění budou také rallye a offroad speciály, veteráni, stejně tak jedinečná graffiti show, která kompletně změní vzhled velkého užitkového vozu, který Diakonie Západ používá jako mobilní nízkoprahový klub,“ přibližuje nabídku autosalonu Mgr. Libor Janíček, manažer projektu.

  Motor Open Plzeň Plaza ale nebude atraktivní jen pro tatínky, nabídne mnoho aktivit i pro děti. Ty budou moci zdarma dovádět na obřích nafukovacích atrakcích, modelovat zvířátka z balónků, oživit své obrázky s týmem z Animánie, prohánět se budou na koloběžkách k světu anebo řádit na dětských motokárách.

  „Nebude chybět ani malování obličejů, stejně tak celá řada preventivních aktivit s týmem BESIP, Městské policie Plzeň, hasičů i záchranářů, která vyvrcholí jejich společným zásahem při vystřihávání zraněné osoby z vozu,“ doplňuje Janíček. Velké množství aktivit nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče bude připraveno také na stanovištích jednotlivých sociálních služeb Diakonie Západ, která celou akci pořádá a její služby se zde budou prezentovat veřejnosti.

  Během autosalonu na pódiu vystoupí známé osobnosti jako třeba stand up komik Karel Hynek, legendární fotbalista Antonín Panenka. Ty doplní klienti Diakonie Západ i další vystupující z různých spolků a neziskových organizací se svými pěveckými i tanečními kousky.

  „V sobotu se představí hudební skupiny Dívky rocku a Cougar nebo divadlo Jitule a Dádule – Pohádky z kufru, v neděli se ukáže tým roztleskávaček z Pilsen Jaguars, zazpívá Albín Kay Balát a neuvěřitelnou bike trialovou show předvede Josef Bigi Bigas,“ poodhaluje program Janíček.

  Ačkoli se celá akce může jevit jako čistě komerční počin, opak je pravdou. Motor Open Plzeň Plaza má benefiční rozměr, a to ten, že veškerý výtěžek z této fundraisingové aktivity použije Diakonie Západ na nákup nového užitkového vozu pro svou pečovatelskou službu Jubilata, které ten stávající dosluhuje.