Drama v Tachově. Do pečovatelského domu vjelo auto, seniorka skončila v nemocnici

Foto: ZZS PK

Aktualizováno 21:28 Dvaatřicetiletý muž vjel s osobním autem na chodbu domu s pečovatelskou službou v Tachově. Třiadevadesátiletá seniorka se měla leknout, uklouzla a zranila se. Záchranáři ji s lehčím zraněním převáželi do nemocnice. Policejní mluvčí Dagmar Jiroušková potvrdila, že se nejednalo o dopravní nehodu.

Podle Andrey Divišové ze Záchranné služby Plzeňského kraje utrpěla žena ve věku 93 let naštěstí jen lehčí poranění. „Transportujeme jí do Stodské nemocnice,“ dodala.

Mluvčí policie Dagmar Jiroušková potvrdila, že do vstupní haly zařízení pro seniory vjel dvaatřicetiletý muž s vozidlem Škoda Fabia. „Okolnosti, při kterých došlo k pádu starší ženy, zjišťujeme. Řidič se poté začal pohybovat po zařízení, ze kterého následně utekl do zahrad přilehlých rodinných domu. Tam byl krátce na to zadržen tachovskými policisty,“ upřesnila Jiroušková. Dechová zkouška i test na drogy byly podle ní negativní. „Okolnosti tohoto případu jsou nadále v šetření,“ doplnila s tím, že v tomto případě se nejednalo o dopravní nehodu.