Auto se samovolně rozjelo a přimáčklo chodkyni k druhému vozu

ilustrační foto / Plzen.cz

Vážné poranění dolních končetin utrpěla dvacetiletá chodkyně, která zůstala zaklíněná mezi dva automobily. Nehoda se stala na Masarykově náměstí ve Stříbře na Tachovsku. Na parkovišti se mělo samovolně rozjet dodávkové vozidlo značky Fiat v době, kdy se jeho řidič nacházel mimo vozidlo. Auto pak přední částí narazilo do mladé ženy, která se právě nacházela před dodávkou.

„Vozidlo chodkyni přimáčklo mezi přední částí dodávky a zadní částí před ní zaparkovaného osobního vozidla značky BMW. Z místa byla mladá žena kvůli poranění dolních končetin převezena záchrannou službou do nemocnice. Požití alkoholu u řidiče policisté vyloučila provedená dechová zkouška,“ popsala kuriózní nehodumluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Vzniklá škoda se odhaduje na 1000 korun. Policisté vozidlo Fiat zajistili, neboť jeho řidič uplatňoval technickou závadu na spínací skříňce. Nyní budou zjišťovat veškeré okolnosti nehody, případně bude v souvislosti s potvrzením či vyloučením technické závady přibrán soudní znalec.