Auto pro Filipa zřejmě bude, lidé se spojili

Jazzový koncert, Benefiční taneční večer, speciální účet, kalendáře – to vše bylo připraveno pro pomoc rodině Směšných z Ostrovců, kteří nutně potřebují vůz speciálně upravený s nájezdem pro invalidní vozík pro svého vážně postiženého synka Filipa. Vyvrcholením sbírky byl v pátek 13. října Benefiční taneční večer, na který byli pozváni přispívající lidé a organizace.

V programu vystoupili tanečníci a tanečnice ze Stříbra, Tachova a Černošína. Přijeli Dolníci s částkou 7 650 korun z Jazzového koncertu. Svaz tělesně postižených přispěl tisícovkou, stříbrští ostrostřelci přivezli 10 000 korun. Tyto peníze už putují na účet Směšných a od dalšího týdne přibude ještě dalších 34 700 korun.

„Tato částka je z celého pátečního večera, kdy 13 300 se vybralo na dobrovolném vstupném a 21 400 korun se získalo za prodej kalendářů. Na to, že to byl pátek třináctého, je to skvělé. Já jsem zprvu byla hrozně proti tomu, aby akce byla v tento den, protože jsem pověrčivá a bála jsem se nějaké katastrofy. Teď jsem ráda, že jsme  tuto kletbu prolomili. Moc bych chtěla poděkovat všem, kteří se do projektu zapojili, všem, kteří tančili a všem, kteří přišli akci podpořit,“ usmívala se  pořadatelka Veronika Merglová z Černošína.

Na místě byli také manželé Šmahelovi z Kladrub, kteří rodině nabídli zvedací plošinu pro vozík, manželé Klepsovi, kteří   přispěli občerstvením a také starosta města Černošína Miroslav Plincelner. Překvapením byla také vzácná návštěva v podobě známě modelky Kateřiny Votavové. „Do Černošína jsem jela ráda, není mi osud malého chlapce lhostejný, navíc mí rodiče se s rodinou znají. Ráda jsem přidala nějaké peníze a také jsem chtěla vidět ty vyhlášené tanečnice, které byly opravdu skvělé,“ usmívala se modelka, která vždy ráda podporuje podobné akce u svého bývalého bydliště.