Aukce dresů vynesla Nadaci pro transplantaci kostní dřeně přes 400 tisíc

Částku přesahující 400 tisíc korun vynesla speciální viktoriánská aukce dresů klubů hrajících Ligu mistrů. Peníze půjdou na podporu projektu Nadace pro transplantaci kostní dřeně.

Podepsaný dres Garetha Balea, Maura Icardiho z Interu Milán, PSG, Juventusu či dresy hráčů plzeňské Viktorky ze zápasů s Realem Madrid a CSKA Moskva. Tyto cenné kousky už znají své majitele. Právě dnes skončila více jak měsíční aukce dresů. „Celkový výtěžek překonal hranici 400 tisíc korun, což je skvělá částka a jsme za ni hrozně rádi,“ říká mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Konkrétní výtěžek se zastavil na hodnotě 428 219 korun! Nejcennějším se stal podepsaný dres Paříže Saint-Germain, který se vyšplhal až na 64 300 korun. Hned za ním skončil podepsaný dres Realu Madrid, který do aukce věnovala skupina fanoušků – zastavil se na hodnotě 61 150 korun. Třetí místo pak obsadil podepsaný dres Patrika Schicka z AS Řím za 37 000 korun.

Viktorka v letošní pohárové sezoně propaguje na svých dresech Nadaci pro transplantace kostní dřeně (NTKD) a s podporou dobré věci se k ní přidaly i velké evropské kluby hrající letošní ročník UEFA Champions League. „Podařilo se dát dohromady výjimečnou sbírku cenných kousků a všem klubům patří velké poděkování za ochotu a skvělou komunikaci,“ dodává Hanzlík.

Vytěžená částka bude nyní věnována na podporu a propagaci NTKD. „V nejbližších dnech budeme se zástupci Nadace řešit konkrétní věci a vše samozřejmě budeme prezentovat i široké veřejnosti a našim fanouškům,“ uzavírá mluvčí klubu s tím, že na podporu Nadace klub chystá i další aktivity.

„Jsem rád, že i můj dres mohl přispět k této skvělé věci. Vybraná částka je úžasná a věřím, že Nadaci pomůže,“ řekl slovenský záložník Patrik Hrošovský, který vstřelil nezapomenutelný gól na Santiago Bérnabeu.