Atletky Petržilková a Křížková pojedou na Evropské hry

Foto: M. Osvaldová

Dvě atletky AK Škoda Plzeň byly nominovány na jeden z atletických vrcholů letošního roku, kterým jsou Evropské hry. Do běloruského Minsku pojedou běžkyně Tereza Petržilková a dálkařka Anna Křížková. Mezinárodní soutěž se uskuteční od 21. června do 1. července.

Anna Křížková je úřadující mistryně republiky v dálce žen z haly, a svůj republikový trůn a kralování potvrdila i vítězstvím na nedávné extralize v Plzni, když dolétla na 628 centimetrů a celou soutěž vyhrála. „Anička má již zkušenosti i z mládežnických reprezentačních akcí, které bude jistě chtít na tomto vrcholu sezóny zúročit a zaútočit na finálové umístění,“ prohlásil trenér AK Škoda Plzeň Michal Černý.

Druhou plzeňskou atletkou v české výpravě bude ostřílená závodnice Tereza Petržilková, která zde bude reprezentovat Česko ve štafetě 4×400 metrů. Ta bude netradičně složena ze dvou mužů a dvou žen. Tereza tak nebude chybět na vrcholné akci již třetí rok po sobě. „Zkušenosti z mistrovství Evropy družstev, sedmém místě na mistrovství světa a nyní pozvánce na Evropské hry nedává Tereze jinou možnost, než myslet na mety nejvyšší,“ dodal Černý.