Atletický stadion v Plzni patřil nízkoprahovým a azylovým zařízením i handicapovaným

Ve středu 27. června zorganizoval sociální odbor Magistrátu města Plzně v areálu lehkoatletického stadionu AK Škoda Plzeň ve Skvrňanech  dva velice zajímavé závody.

3. ročník sportovního  pětiboje „To dáš“ a konal se od 10 hodin dopoledne a byl určen osobám se zdravotním postižením bez rozdílu věku. Závod se skládal z pěti disciplin, vrh koulí, hod diskem, hod oštěpem, překážkový závod a hladký běh. Slavnostnímu zahájení byla přítomna náměstkyně primátora Eva Herinková, dále organizátorky obou závodů,  vedoucí sociálního odboru MMP Alena Hynková, její zástupkyně Jarmila Srpková a další pracovnice odboru Tereza Šlajsová. Přítomen byl i generální sekretář AK Škoda Plzeň Vladimír Bartůněk a celý den moderoval Stanislav Jurík. AK Škoda Plzeň jako spoluorganizátor výrazně přispěl k realizaci těchto závodů, např.  zajištěním 12 rozhodčích, sportovního náčiní  atd.

Zúčastnili se Vozíčkáři Plzeňska, Sdružení Ty a Já, z.s., Tak pojď s náma, z.s., Centrum pobytových a terénních služeb Zbůch a Sociálně terapeutické dílny Exodus, z.s., dva účastníci startovali individuálně. Všichni prokázali obrovské úsilí a bojovnost a v absolutním hodnocení v rámci všech disciplin bylo toto pořadí:

1.Petr Bláha ( Vozíčkáři Plzeň)

2.Jana Kazdová ( Exodus )

3.Olga Floriánová (Ty a Já )

Kompletní fotogalerii najdete zde.

Ve 14 hodin byl slavnostně zahájen druhý závod, sportovní pětiboj „Tak se ukaž“, také organizovaný sociálním odborem MMP pro děti a mládež z těchto nízkoprahových zařízení a azylových domů: Nízkoprahové zařízení pro děti a mladistvé „Bludiště“, Domov sv. Zdislavy pro matky s dětmi(Městská charita Plzeň), Blízký soused z.s.a Ponton. Soutěžilo se v podobných pěti disciplinách jako dopoledne – vrh koulí, hod diskem, hod oštěpem, překážkový běh na 50 m a hladký běh na 50 m.​​ V absolutním pořadí byli vyhodnoceni tito tři nejlepší, všichni ze zařízení Blízký soused:

1.Jan Hlaváč ( ten zvítězil ve třech z pěti disciplin )