Atletický stadion v Plzni na Skvrňanech bude mít nové zázemí

Atletický stadion ve Skvrňanech. Foto: M. Osvaldová

Plzeňští atleti budou mít k dispozici vylepšený stadion. Na stadionu na Skvrňanech vyroste nový jednopodlažní objekt s občerstvením a zázemím pro návštěvníky, na jehož rovné střeše vznikne venkovní terasa. Hotovo by mělo být do září letošního roku. Náklady na výstavbu jsou 5,85 milionu korun.

Nová budova vznikne na jižní straně areálu u Vejprnické ulice, plochy pro sportování dětí a mládeže se nijak nezmenší, současně ale nové zázemí s užitnou plochou 122 metrů čtverečních bude v centru tréninkového dění.

Důvodem, proč nové zázemí vznikne, je podle primátora Martina Baxy fakt, že město chce zajistit vhodné podmínky pro návštěvníky areálu, které dosud chyběly. „Rodiče budou moci v novém zázemí čekat na děti v době jejich tréninku, sportovci se tam mohou občerstvit. Po výstavbě objektu se rozšíří skladovací prostory, zvýší se také počet toalet v areálu,“ přiblížil primátor města Plzně Martin Baxa. Budova s venkovní terasou bude sloužit i jako tribuna v případě sportovních soutěží.

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře byla výstavba objektu o rozměrech zhruba 25 x 6,2 metru s výškou 3,4 metru zahájena vloni v zimních měsících, termín dokončení je stanoven na měsíc září 2019. „Stavba je navržena jako zděná se stropní konstrukcí z předpjatých panelů, založená na železobetonových pásech. Objekt bude obložen cementotřískovými deskami ve žluté barvě a navazuje tak na stávající objekt atletické hlavní tribuny. Základem jsou jednoduché tvary, funkční design,“ uvedl náměstek.