Atletické finále družstev: Plzeň brala čtvrté a páté místo

Atletická sezóna družstev mužů a žen je u konce a plzeňská Škodovka rozhodně nezklamala. Naopak. Extraligový tým mužů AK ŠKODA Plzeň, který na poslední chvíli proklouzl do finálového klání, skončil čtvrtý. O příčku hůře pak v těsném souboji skončily plzeňské ženy.

Ve velké euforii závodící tým mužů ukázal, že i v atletice je vše možné. Ve velkou one men show proměnil pro sebe toto finále náš Vasyl Koval, když bral nejprve zlato na 3000m př. a o pár minut později dokončil 1500m na druhém místě. Skvěle si vedl i Patrik Hájek v kladivu, když nenašel soupeře a bodovou jistotou klubu byl i účastník ME v Berlíně Jiří Kubeš a velkou pochvalu zaslouží i M.Forejt nebo Josef Adámek.

Družstvo žen obhajovalo z loňského roku bronzové medaile a očekávala se napínavá soutěž až do posledního startu. To se nakonec potvrdilo. Tým žen AK ŠKODA Plzeň skončil na celkovém pátém místě o 2,5 bodu. Přitom před závěrečným výstřelem byl plzeňský tým dokonce ještě na medailových příčkách. Fantasticky se na tomto finálovém úspěchu podílela Jana Reissová, když zvládla těžko uvěřitelnou kombinaci disciplín skoku o tyči, kde skončila na 4.místě, aby vzápětí na 400m př. doběhla na druhé pozici. Alex Bezeková a Tereza Petržilková, jak je u nich zvykem v týmových soutěží, patřily k velkým oporám a končily naprostým vyčerpáním po absolvování celkem osmi disciplín. Ve skvělé formě se předvedly i Demianiuk, Tichá nebo Kárníková.