Atleti z Plzně zářili ve světě

foto: AK Škoda Plzeň

Hned několik hodně kvalitních výsledků si v uplynulých dnech připsali na konto atleti AK Škoda Plzeň.

foto: AK Škoda Plzeň

Úspěch Terezy Hrochové

Ve švýcarském Zermattu skončilo mistrovství Evropy v běhu do vrchu. Tereza Hrochová se podle očekávání předvedla v nejlepším světle. Desetikilometrovou trať s převýšením přes 1000 metrů zvládla jako devatenáctá nejlepší v Evropě. Díky tomuto umístění dopomohla českému týmu žen na celkové šesté místo v Evropě. Jeden z nejtěžších závodů v kariéře byl tak odměněn i nejlepším životním výsledkem. Jedná se přitom už o čtvrtou členku klubu, která bude mít po letošní sezóně umístění v evropské desítce. Tereza Petržilková a Anna Křížková obě 4. místo Evropské hry, Denisa Majerová 7. místo ME družstev ve vícebojích a nyní šesté místo Terky ze šampionátu do vrchu.

foto: AK Škoda Plzeň

Denisa Majerová v týmové soutěži sedmá v Evropě

V týmové soutěži družstev ve vícebojích, kterou hostila portugalská Madeira, se dařilo komplet českým barvám a i plzeňské Denise Majerové. Ta posbírala celkem 5104 bodů a společně se svými reprezentačními kolegy ovládli celou svoji skupinu. Reprezentační družstva jsou rozdělena do třech skupin dle výkonnosti, a náš tým svoji skupinu s přehledem ovládl, a tím si zajistil skvělé sedmé místo v Evropě. Český tým měl ve svých řadách čtyři nejlepší vícebojaře a vícebojařky. Nechyběli třeba Kateřina Cachová, Jiří Sýkora nebo Adam Sebastián Helcelet a hlavně naše Denisa Majerová. Ta si po víkendovém vystoupení připisuje určitě největší sportovní výsledek své kariéry.

Mezistátní utkání juniorů

ČR-Slovensko-Slovinsko a Maďarsko bylo složení mezistátního utkání juniorů, které hostil maďarský Gyor. Vedlo se nám náramně a máme se čím chlubit. Šest zástupců našeho klubu si připsali čtyři vítězství a dvě druhá místa. Plzeňský klub má navíc v kapse další splněný limit na ME juniorů i potvrzení třech lidí do šestého místa v evropských tabulkách těsně před začátkem juniorského šampionátu. Pojďme tedy pěkně stručně. V disku juniorů zvítězil Jakub Forejt výkonem 61,75 metrů, což je momentálně druhé místo v Evropě. Michal Forejt nezůstal o moc pozadu, když poslal své náčiní do vzdálenosti 61,18 metrů, což je třetí místo v Evropě. Filip Ličman na trati 400 metrů překážek skončil na druhém místě, ale výkon 51,86 patří po dnešku taktéž do evropské top šestky. Linda Hettlerová na setinu časem 24,07 splnila nominační kritérium na trati 200 metrů a na evropském šampionátu se představí nejen ve štafetě na 4×100 metrů, ale i na 200 metrů. Radost z vítězství měli v Maďarsku i Jan Štefela ve výšce, když zdolal 208 centimetrů a taktéž Linda Suchá, která dolétla veleskokem v dálkařském sektoru až na 643 centimetrů ovšem s hodně velkou nedovolenou podporou větru. Poslední zlatý triumf zaznamenala Tereza Schejbalová v tyči výkonem 405 centimetrů, nenašla tento den nikoho rovného sobě. Český tým se v tomto utkání radoval i z celkového vítězství a dvojice Jakub Forejt a Linda Suchá i z individuálního ocenění jako nejlepší.