Atleti Škody Plzeň zářili na mistrovství republiky juniorů

foto: AK Škoda Plzeň

Celkem 12 medailí, český rekord i útok na čelo Evropských tabulek. To vše předvedli atleti Škody Plzeň v Olomouci na republikovém šampionátu juniorů.

Zlato za výkon 209 centimetrů ve výšce patří Janu Štefelovi, který se zároveň neúspěšně pokoušel o limit na ME juniorů. Ten už má naopak splněný tyčkařka Tereza Schejbalová, která s přehledem potvrdila roli favoritky a svojí soutěž vyhrála. Další zlatý triumf byl k vidění v sektoru skoku dalekého, když i zde vyhrála svojí soutěž plzeňská závodnice Linda Suchá výkonem 604 centimetrů. V soutěži disku juniorů byl k vidění už klasický duel dvojčat Jakuba a Michala Forejtových. Tentokrát byl Jakub úspěšnější než Michal. Dokonce se pokoušel o nejdelší hod Evropy v tomto roce, ale zatím bez úspěchu. Patří mu prozatím stále skvělá druhá pozice v evropských tabulkách. Filip Ličman zvládl na trati 400 metrů překážek nejlépe všech deset nástrah a odnáší si domů titul mistra republiky. Linda Hettlerová byla nejrychlejší na 200 metrů juniorek a získala pro klub šesté individuální zlato. K tomu ještě zvládla v napínavém souboji vybojovat stříbro na poloviční trati.

Sedmé a nejcennější zlato vybojoval sprintérský kvartet ve složení Píchalová-Hettlerová-Burianová-Suchá na trati 4×100 metrů. Po 26 letech překonali český rekord časem 46,18 sekundy. Skvělé štafetové vystoupení předvedli na stejné trati i hoši ve složení Ličman-Rež-Páník-Procházka, kteří získali stříbro a překonali 13 let starý krajský rekord výkonem 42,11. Stříbro a další nový krajský rekord na trati 100 metrů překážek patří Barbaře Píchalové za 13,72. Bronz pak vybojoval výškař Slavomír Jaššo.