Atleti Škody Plzeň postupují do finále extraligy družstev

foto: J. Kottas

Druhé kolo atletické extraligy, které hostila pražská Dukla rozhodlo o šesti nejlepších týmech ČR, které postoupily do finálového klání MČR družstev mužů a žen. Jak ženský tým, tak mužský tým nebude na finále 7. a 8. září v Hodoníně chybět.

Ženy AK ŠKODY Plzeň chtěly navázat na svůj úspěch z prvního kola, kdy extraligové kolo ovládly. To se bohužel úplně nepovedlo a skončily na šestém místě. Ve vyrovnané soutěži je dělilo na třetí příčku v tomto kole 14 bodů. Po sečtení obou kol tak patří Škodovce celkové třetí místo v atletické extralize a od celkové stříbrné pozice je dělily pouze dva pomocné body v druhém kole. I tak je to výborná výchozí pozice do finálového klání. Tým v tomto kole táhly svými výkony opět Daniela Ledecká a Orysia Demianiuk. Skvěle si vedla legenda vrhačských sektorů Lenka Valešová a individuálním vítězstvím ve výškařském sektoru mile překvapila Denisa Majerová.

Mužský tým ŠKODY Plzeň vstupoval do druhého kola s hrozbou účasti v baráži. Muži do poslední disciplíny atakovali medailové pozice a obsadili nakonec 4. místo o šest bodů za Univerzitou Brno. Těchto šest bodů je nakonec dělilo i od celkové čtvrté pozice. Mužům tak patří nakonec šestá pozice a rovněž jako tým žen postupují do finále MČR. Bodově doslova řádili v týmu Vasil Koval a Serhii Kruk. Individuální vítězství si připsal kladivář Patrik Hájek a výborně si vedl i Michal Forejt.