Atleti plzeňské Škody vybojovali na mistrovství republiky tři medaile

Od - pondělí, 24. únor 2020 09:11
Tereza Jonášová Tereza Jonášová se stala nejúspěšnější plzeňskou atletkou na MČR. Foto: AK Škoda Plzeň

Tři cenné kovy přivezli atleti Škody Plzeň z víkendového halového mistrovství republiky dospělých. Stříbro vybojovala čtvrtkařka Tereza Jonášová, která se navíc podílela také na bronzové medaili se štafetou 4x200 metrů. Další bronz pak přidal výškař Josef Adámek.

Bronzový výškař Josef Adámek. Foto: AK Škoda Plzeň

Na první medaili atleti z Plzně nečekali příliš dlouho. Hned v úvodní disciplíně šampionátu ji vybojoval Josef Adámek, který výkonem 208 centimetrů ve skoku vysokém získal bronz. Na další medaile si AK ŠKODA Plzeň musela počkat do nedělní části mistrovství, kdy byla na programu finále. Na trati 400 metrů zazářila Tereza Jonášová, která svým letošním nejlepším časem 55.53 doběhla na bronzové příčce. Za podpory všech plzeňských atletů proťala cílovou pásku ženská modrobílá štafeta na 4x200 metrů v čase 1:38.30 a stříbrná medaile a nový krajský rekord tak byla na světě. Kvartetu Hettlerová, Jonášová, Majerová a Suchá sekundovalo to mužské (Rež, Maruštík, Páník, Kabyš), které doběhlo na celkovém šestém místě. Těsně pod stupni vítězů se umístila juniorka Linda Suchá ve skoku dalekém, v top pěti skončila i výškařka Denisa Majerová. Přímý postup z rozběhů na 800 metrů si v sobotu vybojovala Anna Suráková, která v nedělním finále doběhla na šestém místě.

Štafeta žen. Foto: AK Škoda Plzeň