Areál Depa 2015 ovládla zábava. Konal se tam Masopust

foto: V. Čermák

Kdo ještě nebyl letos na tradičním Masopustu, měl možnost tuto neděli. Na další nedělní trh do Tržnice DEPO2015 zavítal Plzeňský lidový soubor MLADINA se svým programem, který právě odpovídá masopustovému veselí. A soubor nezklamal, během dne vystoupil celkem čtyřikrát.

Na trzích se v 17 stáncích daly koupit všechny zabijačkové pochoutky i další klasické dobroty i sladkosti české kuchyně i té zahraniční, např. masové i vegetariánské burgery, hot dogy, bagety a další. Z české kuchyně to byly například škvarky, sádlo, paštiky, zabijačkový guláš i polévka, jitrnice i jelítka, tlačenka, klobásy, párky, uzené maso, bramborové placky ale i sladkosti jako štrůdl, vdolky, klasické české buchty a další dobroty.

Zajímavý příběh jsme zaznamenali u stánku Eli dorty z Tlučné. Podle majitelky Martiny Charvátové vychází se svou bohatou nabídkou českých koláčů a buchet, kiše, obyčejných preclíčků ke kávě, „Masopustních šišek“ a dalšího bohatého sortimentu mimo jiné i z receptů slavné české kuchařky Magdaleny Dobromily Rettigové podle knižně vydané kuchařky z roku 1897, která se v rodině dědí z generace na generaci.

Součástí akce byla i dílna pro děti, kde si se svými rodiči mohly vyrobit klasické masky, které budou moci využít při některých dalších masopustních akcích ve městě.

Návštěvníky při akci pobavil také plzeňský folklorní soubor Mladina, který nejen zahrál, ale předvedl i nefalšované masopustní veselí i masky a tím i něco z toho, co bude vidět při jejich sobotním průvod masek už v sobotu U Branky a na náměstí Republiky.