ANO: Plzeň si zaslouží akvapark i moderní bazény

ilustrační foto

Vodní zábava i plavání by v Plzni už brzy mohly dostat novou dimenzi. Stavba akvaparku a zkvalitnění stávajících plaveckých bazénů totiž patří mezi hlavní body volebního programu hnutí ANO, které je opět favoritem komunálních voleb v západočeské metropoli.

„Akvapark a kvalitní plavecké bazény patří mezi služby, které by v tak velkém městě měly být samozřejmostí. V rámci kontaktní kampaně jsme se přesvědčili o tom, že Plzeňané si akvapark přejí. Uděláme všechno proto, abychom jim vyhověli,“ říká lídr ANO Roman Zarzycký.

Roman Zarzycký platí za zkušeného a úspěšného manažera. Zkušenosti ze soukromé sféry by nyní oblíbený kandidát na primátora rád využil i při správě města. Dosud dění musel přihlížet z opozice, kam bylo ANO i přes vítězství ve volbách odsunuto.

Roman Zarzycký

Téma akvaparku budilo v Plzni emoce už před komunálními volbami v roce 2014. Tehdy ho měla v programu ČSSD, která nakonec usedla do vedení města. Některá média nyní upozornila, že v následujících čtyřech letech sociální demokraté stavbu akvaparku opakovaně odmítli. Změna přišla až nyní, tedy před říjnovými volbami, kdy se akvapark znovu objevil v předvolebním programu ČSSD.

„Je škoda, že se kvůli tomu téma akvaparku v Plzni zcela zprofanovalo. Mohu ujistit všechny Plzeňany, že v našem případě rozhodně nejde o falešný slib. Pokud ve volbách uspějeme, aktivně se zapojíme do komunikace se soukromým investorem z mezinárodního portfolia. Máme signály z dalších českých měst, že se jedná o více než reálnou a opodstatněnou záležitost,“ uvádí Zarzycký.

Dnes v Plzni a okolí existují dvě až tři vhodné lokality, kde by akvapark mohl vzniknout. Patří mezi ně takzvaná Lopatárna, okolí spalovny v Chotíkově a území u obchodního domu Globus. Nejhodnější lokalita by podle Zarzyckého měla vzejít z odborné studie.

„Akvapark je celosezónní věc, která bude fungovat 365 dnů v ruce. Díky tomu by se uvolnily klasické plavecké bazény, kde dnes pro plavání není dostatek prostoru. Tyto bazény byly sice za velké peníze zrekonstruovány, rozhodně ale nelze říct, že by v jejich případě došlo k zásadní revitalizaci. Spíše se jednalo o nutné kroky k udržení stávajícího stavu,“ říká Zarzycký.

PR