Tři góly z brejků a bylo po naději. Plzeň ztrácí na Brno dva zápasy

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Po včerejší porážce 2:3 prohráli hokejisté Škody Plzeň s Kometou i podruhé na domácím ledě. Tentokrát se ukazatel skóre zastavil na 1:4.

Oproti včerejšímu duelu vstoupili domácí do zápasu mnohem aktivněji. Už po pár vteřinách měl Čiliak co dělat, aby vyrazil střelu Mertla. V 7. minutě předvedl krásnou individuální akci Gulaš, jenže jeho spoluhráči Mertl a Gulaš na brněnského gólmana nevyzráli. Lépe se nevedlo ani o chvíli později po střele Stacha. Postupem času místy velký tlak Západočechů ustal a ke slovu se dostali i Brňané. Střely R. Zohorny i Bartejse ale Svoboda ztlumil.

Na začátku druhé části hráli hosté dvě přesilové hry v řadě. Sehráli je ovšem prachbídně a byli rádi, že udrželi bezbrankový stav. Kantner ujížděl po chybě obrany Komety sám na Čiliaka, který ale předvedl skvělý zákrok a ránu k tyči vykopl betonem. Plzeň tlačila, dostávala se do šancí, jenže když už byl brankář Brna překonán tak, jako ve 29. minutě po střele Moravčíka, zachránila ho tyč. Ve 31. minutě stálo při Plzni štěstí, když H. Zohorna netrefil po kličce zcela odkrytou branku, o minutu později už ale domácí nezachránilo nic. Po dalším přečíslení doklepl puk do sítě Bartejs. Ve 34. minutě měla Plzeň drtivý tlak, Stach, Kratěna ani Indrák ale puk za záda Čiliaka neprocpali.

Ve 41. minutě mohl přiblížit druhou výhru Kometě Erat, v přesilové hře dostal křižnou přihrávku, jenže skvělý Svoboda se roztáhl na brankové čáře a zamezil cestě puku do sítě. Ve 46. minutě měl po pasu od Kracíka vyrovnání na hokejce Mertl, jenže jen potvrdil, jak se mu střelecky v play-off nedaří. V 50. minutě hrála Škodovka přesilovku, místo aby dosáhla na vyrovnání, přišel brejk R. Zohorny a gól na 0:2. Plzeňská hra se zcela rozsypala, o dvě minuty se Kadlec školácky nechal obejít Nečasem a Svoboda lovil puk z branky potřetí. Kouzlo Čiliaka prolomil až v 58. minutě Milan Gulaš, který v přesilové hře propálil vše, co mu stálo v cestě. To už ovšem na druhé výhře Komety nemohlo nic změnit. Vteřinu před koncem ještě uzavřel účet zápasu střelou do prázdné branky Gulaši.