Allenův hattrick nestačil, hokejisté Plzně budou v CHL dohánět tříbrankové manko

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli v prvním semifinále Champions Hockey League na ledě Frölundy 3:6 a v odvetě, která se hraje příští úterý na plzeňském ledě, musí dohánět tříbrankovou ztrátu. Všechny tři trefy zaznamenal obránce Conor Allen.

Úvodní minuty patřily spíše domácímu týmu, první velkou šanci si ale na své konto připsali Plzeňané. A rovnou byla snad tisíciprocentní. Milan Gulaš v přesilovce vymíchal brankáře Gustafssona, před zcela prázdnou brankou ale neuvěřitelně minul. Zákonitě tak přišel trest. Ještě v té samé početní výhodě se do protiakce dostali domácí a ve vlastním oslabení dostal puk za Milčakova Mustonen. V 10. minutě měl další obrovskou šanci Kodýtek, jenže dopadl podobně, jako Gulaš. A tak se opět prosadili hosté. V přesilové hře se prosadil Rakhshani. Škodovka si na svůj první gól počkala až do 19. Minuty. Conor Allen ujel ve vlastním oslabení do brejku a nadvakrát překonal Gustafssona.

Ve 25. minutě se hosté dočkali i ve vlastní přesilovce. Po akci Straky pálil přesně podruhé v zápase Conor Allen. Jenže Plzeň se z vyrovnání radovala pouze dvě minuty. To totiž v signalizované výhodě tečoval puk mimo dosah Milčakova Lasch. A bylo ještě hůř. Těsně před polovinou utkání vyhnal plzeňského gólmana z branky Grönlund. Pouhých 78 vteřin pak vydržel s čistým kontem Frodl. O to, že lovil tak brzy puk z klece, se postaral Hjalmarsson.

Přesně v čase 48:00 už to bylo o čtyři branky. A jak jinak než v přesilovce se prosadil svým druhým gólem v zápase Rakshani. I Škoda ale dnes měla svého střelce. V 51. minutě totiž završil svůj hattrick obránce modrobílých Conor Allen. Na víc už se ale Plzeňané nezmohli, v odvetě tak musí dohánět tříbrankové manko.