Aljašská divočina zlatého severu a zlatokopů

Po stopách zlatokopů k Yukonu na legendární Klondike. Vlakem, lodí, na kajaku i letadlem k Denali, nejvyšší hoře Severní Ameriky. Lesy, hory a ledovce. Medvědi, sobi, vlci, komáři. To vše se vztahuje k lokální premiéře Cestovatelská diashow Martina Loewa, která se uskuteční v pondělí 30. října v 19 hodin v prostorách klatovského kina Šumava.

Martin Loew

O divočině zlatého severu se návštěvníci 120 minutového dokumentu a průvodního slova dozvědí zajímavosti o cestě lodí, na kajaku i letadlem k Mt. McKinley, nejvyšší hoře Severní Ameriky.  Aljaška je vysněným místem všech dobrodruhů a milovníků drsné přírody, všech nás, kteří jsme již od dětství četli příběhy statečných zlatokopů, zálesáků a lovců. Aljaška dodnes nabízí cestovatelům i turistům opravdovou divočinu se vším, co k ní patři. Čarokrásnou přírodu se skutečným rizikem toho, že se ztratíte a nikdo vás nebude v nekonečné krajině hledat, divočinu plnou medvědů, vlků, sobů i losů, divočinu útočících hladových komárů.

Martin Loew  vystudoval   biofyziku na MFF UK v Praze, ale raději než vědeckým bádáním naplňuje svůj život cestováním s očima otevřenýma a s fotoaparátem v ruce. O poznatky, dojmy a zážitky z cest se pak doma dělí s diváky jeho cestovatelských diashow.

„Natáčím rozhovory i jiné příspěvky pro rozhlasové stanice, publikuji v našich zeměpisných a cestovatelských časopisech. Mé fotky z cest se objevují v turistických průvodcích, v různých katalozích, na plakátech či v kalendářích. Vedle mnoha evropských zemí jsem procestoval téměř celé jihoamerické Andy od rovníku až po Ohňovou zemi v Patagonii, africké Maroko, ostrov Madagaskar, americké státy Havaj, Aljaška či celé západní pobřeží USA od mexických po kanandské hranice, ale i další země. Mám rád sopky, pralesy, ostrovy… Poslední roky jsem však propadl kouzlu ruské Sibiře,“ sdělil Martin Loew.