Alfa znovu nabídne některá skvělá večerní představení pražských divadel

Korespondence V+W

Plzeňské Divadlo ALFA nehraje jen pro děti a mládež, ale několikrát měsíčně zve do svého hlediště i dospělé diváky. V závěru dubna představí úspěšnou inscenaci Divadla Na zábradlí Korespondence V+W v režii Jana Mikuláška. V květnu uvádí vynikající Deštivé dny Divadla Ungelt s Richardem Krajčem, které jsou už bohužel vyprodány, a Zlatá šedesátá aneb Deník Pavla J., další představení Divadla Na zábradlí rovněž v režii Jana Mikuláška, které bylo ověnčené cenou Alfréda Radoka za nejlepší inscenaci roku 2013.

Z vlastní tvorby zve Alfa v květnu na večerní premiéru horůrku pro děti O zlém Drndovi v režii Radovana Lipuse, novinku Ostře sledované vlaky, nejúspěšnější představení svého repertoáru Tři mušketýři, či na oblíbenou klubovou inscenaci Čert tě vem! V červnu pak bude největším lákadlem Obludárium Divadla bratří Formanů, které se odehraje jako součást festivalu Skupova Plzeň ve speciálním stanu na nádvoří Plzeňského Prazdroje.

„Snažíme se v rámci večerních představení přivést do Plzně špičkové inscenace pražských profesionálních divadel. Velkým zážitkem budou určitě Zlatá šedesátá, představení, které vzniklo na základě deníku Pavla Juráčka, a pak samozřejmě Obludárium, které sklízí už několik let úspěchy po celé Evropě,“ říká ředitel Divadla ALFA Tomáš Froyda.

Korespondence V+W, (Divadlo Na zábradlí), 28. 4. 19:00

Korespondence Voskovce a Wericha je silnou výpovědí o životě dvou mimořádných lidí v nelehké době. Vzájemné listy legendárních tvůrců Osvobozeného divadla, jejichž cesty se po únoru 1948 rozešly, jsou strhujícím svědectvím nejen jejich originality a umělecké zralosti, ale současně odhalují i osudy těchto významných osobností v bipolárním světě, plném železných opon a studených válek. Tyto dopisy, které např. u J. Voskovce představují vrchol jeho poválečné literární tvorby, jsou neocenitelným dokladem duchovního světa V+W. Inscenace Korespondence V+W je ověnčená řadou ocenění. Mimo jiné Jan Mikulášek získal za její režii Cenu Divadelních novin za sezonu 2010/2011 za tvůrčí počin v oboru Činohra. Hrají:Václav Vašák, Jiří Vyorálek, Anežka Kubátová / Gabriela Mikulková.

Pavel Juráček: Zlatá šedesátá aneb Deník Pavla J. (Divadlo Na zábradlí), 26. 5. 19:00

Pavel Juráček, režisér, scenárista, signatář Charty 77, je klíčovou osobností českého filmu 60. let. Deníkové zápisy zachycují vzestup i pád talentovaného umělce v konfliktu s dobovými společenskými a kulturními okolnostmi i s vlastní bohémskou povahou. Deník tak nabízí nejen neobyčejně intimní vhled do Juráčkovy osobnosti, do jeho vnímání světa a lidí kolem něj, ale i do atmosféry „zlatého věku naší kinematografie“, která je nahlížena zevnitř, jedním z aktérů nové vlny. Ve svém deníku zanechal po sobě Pavel Juráček dílo svrchované literární úrovně a hypnotické působivosti, otevřený dokument o výšinách i běsech umělecké tvorby. Kniha zvítězila v anketě Lidových novin o Knihu roku 2004 a obdržela ocenění Litera 2004 za nakladatelský čin. Režie: Jan Mikulášek , hrají: Marie Spurná / Gabriela Mikulková, Petra Bučková, Jan Hájek, Jiří Vyorálek, Josef Polášek.

Vstupenky je možné zakoupit ve všech prodejních místech systému Plzeňská vstupenka nebo přímo v Divadle ALFA. Vstupenka platí jako jízdenka MHD v Plzni vždy jednu hodinu před a jednu hodinu po představení.