Akce Plzeň žije zdravě a děti s ní rozpohybovala přes 400 rodin

Odbor sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně připravil na Svátek práce sportovní den pro děti od 4 do 15 let. Hlavní atrakcí byla trampolínová hala Jump Plzeň, ale nechyběla ani horolezecká stěna, kopání na rychlost a přesnost nebo vystoupení Aktivity Centra Krašovská. Hlavní myšlenkou v tento sváteční den bylo, aby jej rodiče a děti strávili pohybem. Více podrobností najdete na webu Plzeň žije zdravě.

Akci navštívilo přes 400 rodin, což téměř zcela naplnilo kapacitu. „Jsem velmi rád, že se podařilo docílit záměru akce rozpohybovat děti i v první májový den. V rámci soutěží jsme rozdali desítky volných vstupů do této arény, ale i permanentky na městské bazény. Nejrychlejší střelec pak vyhrál vůz dle vlastního výběru na víkend pro své rodiče,“ sdělil vedoucí Odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání Přemysl Švarc.

Program akce Plzeň žije zdravě a děti s ní probíhal od 9 do 18 hodin a všechna stanoviště byla zajištěna zkušenými instruktory. Děti a rodiče měli možnost ochutnat výrobky zdravé stravy a vstup byl zdarma.