Akademické centrum s kavárnou a galerií otevřelo své dveře veřejnosti

Západočeská univerzita v Plzni otevřela včera nové Akademické centrum na rohu Sedláčkovy a Riegrovy ulice. Jeho součástí je Informační a propagační centrum ZČU, literární kavárna a Galerie Ladislava Sutnara. Akademické centrum má sloužit nejen studentům a zaměstnancům univerzity, ale i široké veřejnosti. „Západočeská univerzita je po desítky let neodmyslitelnou součástí Plzeňského kraje a města Plzně, kde se postupně rozrůstala od centra až po její okraj na Borských polích. Dnes se řada aktivit odehrává právě tam, do města však univerzita vždy patřila a patří,“ říká rektorka ZČU Ilona Mauritzová. „Otevřením Akademického centra se opět o krůček více otevíráme a přibližujeme veřejnosti. Přála bych si, aby bylo živým místem setkávání, takovým pulsujícím srdcem univerzity v srdci města,“ dodala rektorka.plzen_cz_univerzita centrum

Informace z první ruky

V Informačním a propagačním centru ZČU si mohou lidé zjistit informace o aktuálním dění na univerzitě a budou si moci koupit propagační předměty, jako například univerzitní trička, mikiny či odznaky. V zasedací místnosti plánuje univerzita pořádat tiskové konference, setkání s partnery a další veřejné události.

Kavárna nabídne zcela nový druh kávy

Literární kavárna bude servírovat zcela nový druh kávy a její nabídku doplní také antikvariát. Pro své návštěvníky chystá řadu kulturních a uměleckých aktivit. „Bude zde fungovat filmový klub, plánujeme autorská čtení, besedy, přednášky a workshopy z oblasti literatury, životního stylu a umění,“ uvedl provozovatel kavárny Pavel Svoboda. Připravuje se například cyklus besed o samizdatové literatuře a zakázaných autorech v minulém režimu. Diskuse o umění se zaměří zejména na avantgardu 1. poloviny minulého století, besedy z oblasti životního stylu například na zdravou výživu či psychologii.

Mnoho výstav v centru města

Do Akademického centra se přestěhovala také Galerie Ladislava Sutnara. Návštěvníci tedy mohou spojit návštěvu výstav s návštěvou kavárny a zároveň získat informace o programu akcí na ZČU. Podle domluvy mezi univerzitou a městem Plzní vyzdobí studenti FDU po přeměně Riegrovy ulice v pěší zónu také tento venkovní prostor sochami a lavičkami.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here