Akademici Plzeň budou hrát pro děti ze škol

Autor fotografie: Martin Kurfiřt

Netradičně v 10 hodin začne v plzeňské Home Monitoring Aréně poslední utkání plzeňských Akademiků v základní části. To rozhodne o tom, zda Akademici ve své čtvrté sezóně proklouznou do bojů o Sekeras Trophy, nebo zda zůstanou za branami playoff se rozhodne už v úterý 6. března. V cestě jim budou stát nováčci Cavaliers Brno.

Utkání bude přihlížet speciální návštěva, a to studenti mateřských, základních a středních škol z Plzně a okolí, kteří přijali pozvání univerzitního týmu a budou tak hnát Akademiky do vyřazovacích bojů.

Akce s názvem Faurecia Z lavic až na zimák se odehraje už potřetí v historii. V prvním ročníku hnalo Akademiky za vítězstvím proti bratislavským Diplomatům něco málo přes 600 diváků, v tom druhém sledovalo výhru 7:2 nad Prešovem už rekordních 1850 diváků a také letos se čeká divácká účast přesahující 1000 studentů.

Úvodního slova se ujme primátor města Martin Zrzavecký a celým utkáním bude provázet Jirka Pelnář. Na studenty čeká mnoho soutěží a také doprovodný program na kostce nad ledem, a tak o zábavu bude rozhodně postaráno. Studenti však nejsou jediní, kdo mohou přijít podpořit plzeňský univerzitní hokejový tým, a tak pokud máte zrovna volné dopoledne, rozhodně doražte na plzeňskou Home Monitoring Arénu.