Agresivní násilníci napadli v Tachově hlídku policie i městských strážníků

ilustrační foto

Hned dva útoky na úřední osobu během jediného dne vyšetřují policisté z Tachova. V souvislosti s případy rušení nočního klidu byla nejprve napadena dvoučlenná hlídka městských strážníků, následně podnapilý cizinec zaútočil na policistu z tachovského obvodního oddělení.

„Nejprve v neděli kolem 02.30 hodin zasahovali tachovští policisté ve spolupráci se strážníky městské policie v ulici Želivského, kde bylo nahlášeno rušení nočního klidu. Vzájemně se tam napadaly dvě příbuzné ženy za přítomnosti partnera jedné z nich. Právě osmnáctiletý muž pak zakročující hlídku městské policie napadl. Následně byl zpacifikován a zadržen. Policejní komisař hned v pondělí sdělil mladému muži podezření ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

K dalšímu případu rušení nočního klidu vyrazila shodou okolností stejná hlídka tachovských policistů o několik hodin později. Kolem 23.00 hodin zamířila do jedné tachovské ubytovny, kde měl podnapilý cizinec dělat hluk a rušit ostatní spolubydlící. Policisté proto dotyčného vyzvali k předložení dokladů a prokázání totožnosti. Muž však s hlídkou nespolupracoval a vulgárně jim nadával.

Na požádání na místo vyjela i hlídka městské policie a i tentokrát šlo o hlídku, která zasahovala u ranního konfliktu. „Cizinec (41) začal být agresivní, přičemž napadl zasahujícího policistu tachovského obvodního oddělení. Muže proto policisté zpacifikovali, protože i nadále nespolupracoval a choval se agresivně, přiložili mu služební pouta. Poté muže zajistili a převezli na místní oddělení policie,“ popsala zásah mluvčí policie.

Cizinec byl obviněn ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě. Následně podal státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soud ve středu návrh neakceptoval, obviněný muž je proto trestně stíhaný na svobodě.