A zase ten Krmenčík. Kanonýr Plzně hattrickem zničil Mladou Boleslav

Fotbalisté Viktorie Plzeň jsou po 6. kole Fortuna:Ligy stále stoprocentní. Na domácím hřišti dnes svěřenci Pavla Vrby deklasovali Mladou Boleslav 6:1. Hattrick vstřelil nejlepší kanonýr soutěže Michael Krmenčík, další dvě branky vstřelil Jakub Řezníček a jednu přidal Radim Řezník.

Začátek zápasu byl poměrně vyrovnaný, Boleslav hlavně poctivě a aktivně bránila a Plzeň se nemohla dostat k větší šanci.  Vše změnila až 21. minuta, kdy si na centr Hořavy naběhl Michael Krmenčík a hlavou nedal Šedovi sebemenší šanci zasáhnout. Hned vzápětí se ale málem dočkali i hosté. Komličenkovu dost možná gólovou střelu ale zablokoval na poslední chvíli stoper Pernica. Ve 44. minutě se ale stejný hráč nedohodl s Kozáčikem, situace využil Komličenko a Boleslav vyrovnala. Rovnoměrný stav ovšem vydržel pouze minutu. Kopic odcentroval přesně do prostoru, kde stál osamocený Michael Krmenčík, a plzeňský kanonýr slavil znovu.

Po přestávce si první šanci připsali na konto Západočeši, Hrošovského střela ale jen těsně minula tři tyče. V 53. minutě předvedli parádní souhru Hořava, Čermák a Krmenčík a posledně jmenovaný střelou do protipohybu Šedy zkompletoval hattrick. Plzeň byla jednoznačně lepší a v 62. minutě přidala čtvrtou branku. Krmenčíkovu střelu po rohu ještě Šeda vyrazil, pohotový Radim Řezník už však míč do sítě dostal. O pět minut později mohl Krmenčík přidat svůj čtvrtý gól, výborný Šeda byl ale proti. Závěr zápasu už se nesl v exhibičním duchu a značně v režii Jakuba Řezníčka. Nejprve plzeňský útočník v 90. minutě překonal Šedu přesnou hlavičkou, v nastavení pak zakončil rychlý brejk přesnou střelou k tyči.