A zase ta koncovka. Je to naše bolest, uznávají Plzeňští

foto: FCVP

I druhý zápas Viktorie Plzeň na soustředění v Málaze skončil remízou, zápas proti Puskás Akadémii nenabídl ani jednu branku. Viktoriáni se tak během prvních dvou duelů ve Španělsku prosadili jen jednou. A sami po zápase také přiznávali, že právě koncovka je zatím největší bolestí.

foto: FCVP

„Nevěděli jsme pořádně, proti komu hrajeme a jakou mají sílu. V úvodu jsme si to chtěli trochu ošahat, oni tam měli pár náběhů za obranu, ale to jsme si pohlídali. Hráli jsme hodně zodpovědně z bloku. Škoda, že jsme neproměnili nic z těch pár šancí, které jsme tam měli,“ hodnotil druhý přípravný zápas na soustředění kapitán Roman Hubník.

„Bylo to bojovné utkání. Oni hráli s velkým nasazením, ale i tak jsme tam měli nějaké příležitosti, které jsme mohli proměnit a třeba bychom vyhráli,“ mrzely nevyužité šance také záložníka Aleše Čermáka, který nastoupil na levém kraji zálohy.

Asistent trenéra Zdeněk Bečka byl spokojený s tím, že se do prvních dvou zápasů podařilo zapojit všech 20 hráčů, kteří jsou aktuálně stoprocentně zdraví. „Měli jsme častěji otáčet těžiště hry na opačnou stranu, kde jsme měli volné hráče. Možná bychom si vytvořili těch šancí trochu více a věřím, že bychom nějakou proměnili. Koncovka je teď taková naše bolest. Ale věřím tomu, že čím víc se budou blížit důležité mistrovské zápasy, tím více se nám v té koncovce začne dařit a góly budeme dávat,“ dodal Zdeněk Bečka.