Plzeňský hrdina Kolář: Je to zadostiučinění, dost lidí mě odepisovalo

foto: FCVP

Pro někoho odepisovaný muž, aktuálně se ale ukazuje, jak moc důležitým článkem Daniel Kolář pro Plzeň je. Záložník, který na západě Čech zažil zisk všech titulů Viktorie, se vrátil v létě spolu s osudovým trenérem Pavlem Vrbou. A vedení Plzně si může k takovému kroku gratulovat. Kolář sestřelil z cesty za titulem obě pražské „S“.

Před pár týdny jste dal gól Spartě, teď Slavii. Je z vás pražský specialista?
Takhle bych to nebral. Jsem rád, že jsem dal gól, máme důležité tři body, to jsme přesně chtěli. Jsem spíš rád za tým a naše vítězství.

Nějak to ale prožívat musíte…
Samozřejmě je to pro mě trošku zadostiučinění. Když jsem v létě přicházel, asi málokdo mi věřil a dost se o mně pochybovalo. Doufám, že tohle je trošku znamení, že ještě něco umím a mám nějaký přínos k tomu, abychom s Plzní hráli nahoře.

Zdá se, že jste takový stmelovací prvek týmu, který pomáhá nejen na hřišti i v kabině. Vnímáte to také tak?
To je na hlubší rozbor, nad tím jsem zatím takhle nepřemýšlel. Přišel jsem do známého prostředí, rodiny, kde jsem strávil nádherná léta. Prožil jsem tady úžasné chvíle, to nás samozřejmě s ostatními, co to tady zažívali se mnou, stmelilo. Cítím, že sem patřím. Ale nepovažuji se za rozdílového hráče, to ne. Jsem součástí týmu, který chce být úspěšný.

Aktuálně máte v čele tabulky náskok 13 bodů. Co by se muselo stát, abyste přišli o titul?
Nad tím nepřemýšlím, co by se muselo stát. Doufám, že budeme pokračovat v koncentraci na další zápasy, budeme dál vyhrávat, bavit lidi a hrát dobrý fotbal. Co z toho bude, teprve uvidíme.