Psí den nabídl první plzeňské canicrossové závody a psí sport coursing

foto: Vladimír Čermák

V Borském parku v Plzni se v sobotu uskutečnil již sedmý Psí den. Jako tradičně nechyběl Zdeněk Srstka, který byl předsedou poroty hlavní  soutěže o Nej psa. Jejími členy dále byli, starosta Úřadu městského obvodu Plzeň 3 Ladislav Neubauer a místostarosta David Procházka. Celé odpoledne moderoval skvělý Zdeněk Hůrka.

Během odpoledne se představilo i několik odborníků, kteří pohovořili o tématech, která pejskaře zajímají. Byl to psí psycholog Rudolf Desenský, doktorka Markéta Rázgová,  o pohybovém aparátu pejsků vyprávěla Kateřina Boháčová ze Spokojených ocásků. A program doplnily také ukázky práce asistenčních psů nebo záchranné kynologie.

Úplnou novinkou letos byly canicrossové závody. Téměř tříkilometrová trasa vedla okolím Borského parku. Atraktivním bodem programu byl také v poslední době velice oblíbený psí sport – coursing. Běh za střapcem si mohl vyzkoušet jakýkoli pejsek,  ale zájem byl tak velký, že důmyslné tažné zařízení se v závěru porouchalo. Tento sport představil tým přímo z Plzně a  pro pejsky, kteří se budou chtít pobavit, se mohou realizovat v psí herně od Rebeldog, kde jsou pro ně k dispozici na vyzkoušení nejrůznější psí hlavolamy a hračky.

Výsledky canicrossových závodů:
1.      V soutěži žen byla první Štěpánka Šlechtová, která se svým miláčkem dosáhla na tříkilometrové trati absolutně nejrychlejšího času i mezi muži ( 10:12 min )
2.      Ivana Velkoborská
3.      Ilona Vávrová

Pořadí mezi muži :
1. Jan Bielik
2. Jiří Procházka
3. Petr Hron

Výsledky soutěže o Nej psa – kategorie Malí psi
1. Pavlína Hofmanová a Keysi
2. Barbora Motlová a Aslan
3. Nikola hesová a Gucci

Velcí psi:
1. Alena Lišková a Bojar
2. Patricie Beran a Amy
3. Barbora Sušánková a Kessi