70. výročí Slavností svobody Plzně: Speciální várka piva i prodloužené prohlídky pivovarů

K příležitosti 70. výročí osvobození Plzně americkou armádou uvařili sládci pivovaru Gambrinus mimořádnou várku ležáku dochmelenou americkou odrůdou chmelu Cascade. Lidé si pivo budou moci vychutnat jak při slavnostním zahájení oslav, tak i ve vybraných hospodách a v pivovaru při prohlídkách.

„Do oslav se zapojujeme přirozeně. Pivo Gambrinus se vždy v Plzni vařilo a vaří a pivovar k městu i jeho historii neodmyslitelně patří. Symbolicky jsme proto u příležitosti oslav připravili tuto limitovanou edici ležáku, kterou jsme dochmelili americkou aromatickou odrůdou Cascade,“ říká sládek pivovaru Pavel Zítek. Díky tomuto chmelu vyniká ležák výrazně svěží chutí s nezaměnitelnou květinovou až citrusovou vůni chmele. Světlý ležák má obsah alkoholu 4,7 % obj.

Na slavnostní zahájení 70. výročí oslav osvobození města Plzně na náměstí Republiky bude ležák Gambrinusu s americkým chmelem přivezen symbolicky – dobovým historickým automobilem. Zde bude slavnostně naražen sládkem pivovaru a pivo tak budou mít možnost lidé ochutnat zdarma. Zajít si na něj budou moci i do vybraných restaurací a od 1. do 3. května se bude čepovat i na prohlídkách pivovaru Gambrinus. Navíc nabídne Plzeňský Prazdroj od 1. května návštěvníkům prodlouženou otevírací dobu na svých prohlídkových trasách. Vybrané podvečerní prohlídky budou zpestřené například na trase Pilsner Urquell, kde si návštěvníci budou moci v historických sklepech vyzkoušet koulení sudů nebo se budou moci v Plzeňském historickém podzemí seznámit s plzeňskými legendami. Časy všech prohlídek najdou návštěvníci na www.prazdrojvisit.cz