64. Chodské slavnosti jsou tady. Nabídnou na 600 účinkujících

Foto: chodskeslavnosti.cz

Od pátku 10. srpna do neděle 12. srpna Domažlice opět po roce pořádně ožijí. Do města zamíří tisíce lidí, protože se zde budou konat 64. Chodské slavnosti – Vavřinecká pouť. Jedna z největších a nejstarších národopisných slavností v České republice. Na pěti scénách se během víkendu představí více než šest stovek účinkujících.

„V letošním roce si připomínáme 100 let od vzniku samostatného státu, toto jubileum provází v Domažlicích celoroční kulturní program a jeho vrcholem budou říjnové oslavy. Ani letošní ročník Chodských slavností však tento významný mezník našich dějin neopomene – program jsme koncipovali tak, abychom si připomenuli naši státnost a historii a uvědomili si hodnoty, za něž naši předci dlouhá staletí bojovali. Mezi jednu z nich bezesporu patří bohatá a svébytná kulturní tradice, jejíž kořeny i zdroje inspirace byly spjaty s lidovou kulturou a uměním,“ uvedl za pořadatele Kamil Jindřich, ředitel Městského kulturního střediska v Domažlicích.

Program odstartuje v pátek 10. srpna, kdy po slavnostním zahájení vystoupí na náměstí kapely Poitín, Tabasker, Caribe a Navostro. Začátek je v 18 hodin u dolní brány. V sobotu program začíná v 10 hodin. Na pódiu u brány na náměstí nebude chybět například hodinový živý přenos Českého rozhlasu Plzeň (od 11 hodin) a vyvrcholením tam bude ve 23 hodin DUDÁCKÉ ŠTANDRLE Národopisného souboru Postřekov – letos s názvem Teče voda vod Čerchova. Letní kino zase v neděli nabídne od 14:30 pořad naplněný veselými písničkami a povídáním, který navíc připomene i již zmíněné 100. výročí vzniku Československa. K pouti samozřejmě patří i poutní mše svatá na Vavřinečku (sobota 10 hodin – celebruje kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský, neděle 10 hodin celebruje Mons. Tomáš Holub, biskup plzeňský). Samozřejmostí jsou pouťové atrakce, Staročeský jarmark a řada dalších akcí.